Automotive Leaders Forum: Pracovně-společenský večer v červnu poprvé

7/7/2022

Úvodní slovo prezidenta AutoSAP Martina Jahna na Automotive Leaders Fóru 2022 | Foto: AutoSAP

Automotive Leaders Forum je zcela nová a v Česku unikátní akce. Jak název napovídá, jejím cílem je přizvat ke společnému setkání lídry působící v rámci automobilovém průmyslu, a to nejen z řad našich členů, ale i jeho nejbližšího okolí. Na Žofíně tak nechyběli nejen majitelé, jednatelé a manažeři firem působících v autoprůmyslu, svou účastí večer poctili i další osobnosti – ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, který se zhostil úvodního slova večera, ministr dopravy Martin Kupka, předseda ČMKOS Josef Středula, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák nebo poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná.

Pro úvodní, pracovní část večera, se témata přednášek sama nabízela. Je to jednak nedostatek čipů, který dlouhodobě trápí celý sektor, ale aktuálně je to také energetická krize, jež významně ovlivňuje kondici podniků. O prezentace se proto postaraly osoby nejpovolanější – Karsten Schnake, člen představenstva ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast nákupu, který má řešení čipové agendy na starosti v rámci celého mateřském koncernu, a také Josef Kotrba, chairman společnosti Deloitte Česká republika, jenž je odborníkem právě na oblast energetiky.

V méně formální, ale o to slavnostnější části večera, pak byly vyhlášeny Podniky roku v automobilovém průmyslu v rámci tradiční soutěže Sdružení, která je založená na hospodářských výsledcích v uplynulém roce. Ceny předali zástupci z řad partnerů večera – společnosti RENOMIA, Panattoni Česká republika, Huawei Technologies Czech, České bankovní asociaceDeloitte ČR, posledním předávajícím pak byl Martin Kupka. Gratulace a předání sošek skleněných koňů mířily do rukou zástupců oceněných podniků – 3M Česko, RETEX, Tiberina Automotive Bělá, Ferona, Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic BranchHyundai Motor Manufacturing Czech.

Gratulujeme oceněným, děkujeme všem hostům i partnerům akce a těšíme se na setkání v příštím roce.

 

 

Další novinky

Další novinky

+ Zobrazit