IVECO přivítalo jednání Divize finálních výrobců

3/5/2022

Vysokomýtské IVECO CR přivítalo zástupce automobilek, výrobců autobusů, přípojných vozidel a komunální techniky na tradičním setkání Divize finálních výrobců Sdružení automobilového průmyslu. Na programu byly nejen přednášky a společná diskuse o aktuálních tématech, ale díky návštěvě Muzea českého karosářství i návrat do historie.

Jsem moc rád, že jsme mohli opět po dvou letech navázat na tradiční setkávání divize finalistů, o to více, že jsme se potkali u nás ve Vysokém Mýtě. Sdílení praktických zkušeností je nejpotřebnější právě v takové době, kdy všichni do jednoho řešíme podobné problémy jako je nedostatek surovin a dílů, potíže v logistice, ale i rostoucí ceny energií,“ uvedl David Kříž, generální ředitel IVECO CR a člen představenstva Sdružení automobilového průmyslu. „Velmi otevřená diskuse se ale vedla nejen o aktuální situaci, ale samozřejmě i o transformaci automobilového průmyslu. Ta se dotýká nejen automobilek, ale také výrobců v dalších segmentech. Jak ukazují i podobná setkání, český autoprůmysl je na nové trendy velmi dobře připravený,“ dodal David Kříž.

Hlavní náplní programu byla samozřejmě diskuse o aktuální tíživé situaci a výměna vlastních zkušeností s řešením krize. Té předcházely ale i přednášky na aktuální témata, ať už z oblasti evropské či tuzemské legislativy, tedy novinek, které budou v následujících měsících a letech ovlivňovat český automobilový průmysl, ale i trendů, které autoprůmysl posouvají směrem k čisté mobilitě. Zástupci evropského projektu Albatts, kterého je Sdružení automobilového průmyslu součástí, proto představili současný bateriový průmysl v Evropě a nastínili možné cesty dalšího vývoje.

Na závěr společného programu navštívili hosté Muzeum českého karosářství. To je věnováno odkazu rodiny Josefa Sodomky a tradici předválečného karosářství v Československu. Zavedená značka Sodomka byla základem pro pozdější rozvoj výroby pod značkou Karosa a úspěšný příběh výroby autobusů IVECO ve Vysokém Mýtě.

 

Další novinky

Další novinky

+ Zobrazit