Tradiční statistiky v novém kabátě

18. 2. 2021

Měsíční a kvartální přehledy výroby a odbytu finálních výrobců členských firem Sdružení automobilového průmyslu doznaly zásadních změn. Na nově strukturované webové stránce jsou k dispozici statistiky v nové grafické podobě a v nových formátech.

Ve zcela nových přehledech dostupných na stránkách www.autosap.cz v sekci „Statistiky“ (zde >>>) nalezne návštěvník webu údaje o měsíční produkci automobilů, autobusů a motocyklů dle jednotlivých kategorií a značek. Kvartální přehledy navíc přinesou tento přehled i pro segmenty nákladních vozidel, přívěsů a návěsů, a nabídnou detailnější pohled na jednotlivé kategorie včetně přehledů o tuzemských prodejích a exportu. Velkým benefitem je harmonizace historických dat, zájemce tak na novém webu najde kompletní měsíční statistiky od roku 1994 po současnost.

Přehledy jsou dostupné v tiskovém formátu PDF a zpracovatelném formátu XLS. Jako čerstvou novinku připravilo Sdružení pro rok 2021 publikaci produkce vyrobených elektrických vozidel v České republice, které budou součástí pravidelných měsíčních statistik. Vše je navíc dostupné jak v českém, tak v anglickém jazyce.

Přejít na statistické přehledy >>>