Dodavatelé pro Auto roku 2020

8. 1. 2020

Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) představuje firmy, které v rámci 26. ročníku ankety Auto roku 2020 v České republice získaly právo používat prestižní označení „Dodavatel pro Auto roku 2020 v České republice“.

Díly tuzemských firem přitom nese nejen vítězný vůz, ale řada z nich je součástí všech šesti automobilů, které letos postoupily do finále soutěže. Přihlášené firmy AutoSAP dodávají díly i do převážné většiny všech 22 nominovaných vozů.

Autem roku 2020 v ČR se stal vůz BMW řady 3. Prestižní označení „Dodavatel pro Auto roku 2020 v České republice“ tak získávají firmy (abecedně):

Continental Barum s.r.o.

Gumárny Zubří, akciová společnost

GUMOTEX, akciová společnost

KAMAX s.r.o.

– MUBEA – HZP s.r.o

PLASTIKA a.s.

Robert Bosch odbytová s.r.o.

ZF Automotive Czech s.r.o.

Přehled produktů je velmi pestrý – od součástí brzdového systému, přes pneumatiky, svařované díly a pevnostní šrouby, výplně nárazníku až po motorové komponenty, různá čidla a senzory, bezpečnostní prvky a další nezbytné součástky.

Sdružení automobilového průmyslu bylo i letos tradičním partnerem ankety Auto roku 2020 v České republice a zároveň vyhlašovatelem doprovodné akce Dodavatel pro Auto roku 2020. V letošním roce se do ní zapojilo 17 členských firem AutoSAP.

Anketa Auto roku se tento rok konala již pošestadvacáté. Vyhlašovatelem ankety je Svaz dovozců automobilů. Do soutěže se zapojilo 22 automobilových novinek a o vítězi rozhodla odborná porota složená z 32 motoristických novinářů. Na druhém místě ankety se umístil crossover Mazda CX-30, na třetím pak ŠKODA Kamiq.

Součástí ankety Auto roku bylo také hlasování veřejnosti, která měla možnost zvolit nejlepší vozy dle jednotlivých segmentů. Dvakrát si pro ocenění přišli zástupci ŠKODA AUTO, a to za modely Scala a Kamiq. Ten navíc zvítězil také v hlasování veřejnosti na webu Garaz.cz.