WCX Digital Summit

GK Chicago ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR nabízí virtuální účast na veletrhu WCX World Congress Experience Digital Summit v termínu od 13. do 15. dubna 2021 v Detroitu se zaměřením nejen na hlavní současné trendy automobilového průmyslu (elektromobilita a autonomní řízení vozidel), ale i na další oblasti související s produkcí moderních automobilů. Virtuální účast bude realizována v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) a je určena zájemcům z řad českých firem a vědeckých pracovišť.

Konference se uskuteční v procesu změny náhledu nové americké administrativy především na elektromobilitu a také v momentě, kdy tradiční americké automobilky (Ford a GM) investují obrovské sumy do řešení autonomního řízení. Existují plány na postupnou obměnu současného federálního vozového parku za elektromobily v počtu cca 645 tisíc aut. Důvody ke změně jsou dva – ekologický a ekonomický. Vedle veřejné sféry k obdobným krokům směřují i velké americké firmy jako např. Amazon, který plánuje přejít na elektromobilitu u svých zásilkových vozů (řádově stovky tisíc aut do r. 2030).

Konference WCX World Congress Experience Digital Summit 2021 nabízí odborné semináře v pěti oblastech:

  1. Advanced Propulsion/Powetrainprogram 
  2. Automotive Electronics/Connectivity/IOT/Smart City program
  3. Body/Chassis/Occupant and Pedestrian Safety/Structure program
  4. Design and Manufacturing/Materials and Lightweighting program
  5. Emissions/Environment/Sustainability/Thermal Management program

Více o konfereneci ZDE

Účast českých subjektů na této akci je možné podpořit z finančních prostředků určených na projekty ekonomické diplomacie (PROPED). 

Zájemci o virtuální účast na konferenci mohou kontaktovat Generální konzulát České republiky v Chicagu, konzula pro obchodně-ekonomické otázky p. T. Trnku tomas_trnka@mzv.cz či na T:+1 312 966 5883.