Standardizované štítky pomohou spotřebitelům správně identifikovat typ dobíjení

11. 3. 2021

Od 20. března tohoto roku se začne v celé Evropě používat zcela nová harmonizovaná sada štítků pro elektrická vozidla a nabíjecí stanice. Cílem je pomoci spotřebitelům identifikovat správnou možnost dobíjení jejich bateriových elektrických a plug-in hybridních elektrických vozidel.

Systém označování, na jehož vývoji se v rámci členství v evropské asociaci výrobců vozidel ACEA podíleli také zástupci Sdružení automobilového průmyslu, je v souladu s požadavky směrnice EU o zavádění infrastruktury pro alternativní paliva (2014/94 / EU). Kromě štítků na nabíjecích stanicích budou štítky viditelně umístěny na všech nově vyrobených elektrických automobilech, dodávkách, nákladních automobilech, autobusech, autokarech, mopedech, motocyklech, tříkolkách a čtyřkolkách.

S cílem pomoci spotřebitelům i provozovatelům nabíjecích stanic porozumět těmto novým štítkům vydala koalice evropských výrobců vozidel (ACEA/ACEM), provozovatelů nabíjecí infrastruktury (ChargeUp Europe/CharIN) a elektroenergetiky (Eurelectric) informativní brožury, které jsou k dispozici online na www.fuel-identifiers.eu spolu s informacemi o harmonizovaných štítcích paliv pro spalovací motory, které byly zavedeny v roce 2018.