Aktuálně

Tiskové zprávy

18/12/2018
Tiskové zprávy

Reakce AutoSAP na dohodu o snižování emisí C02 z osobních aut a dodávek po roce 2020

Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP), reprezentující 148 firem a institucí, analyzuje detaily dohody členských zemí EU, Evropského parlamentu a Evropské komise o návrhu nařízení stanovujícího emisní normy oxidu uhličitého pro nová osobní a lehká užitková vozidla. V souladu se svými dřívějšími stanovisky AutoSAP upozorňuje na to, že stanovená výše emisních cílů bude klást velké nároky jak na výrobce a na dodavatelský řetězec, tak i na potřebné investice do dobíjecí infrastruktury a dekarbonizace zdrojů elektrické energie, bez které by čistá mobilita nedávala smysl.

12/12/2018
Tiskové zprávy

Valná hromada AutoSAP vytyčila priority na rok 2019

Tradičně ve vzdělávacím centrum Floret v Průhonicích se konalo vrcholné setkání majitelů a manažerů firem českého automobilového průmyslu. Jubilejní 90. Valná hromada Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) byla v době, kdy se celé odvětví intenzivně připravuje na hluboké změny, které souvisejí s trendy budoucnosti, s velkými inovačními změnami, nástupem nízkoemisní mobility a také s novými předpisy Evropské unie.

03/12/2018
Tiskové zprávy

Výroba aut do října 2018 stoupla na rekordních 1,2 milionu motorových vozidel

Výroba osobních aut v Česku od ledna do konce října vzrostla o 1,9 % na rekordních 1,196 milionu vozů. Říjen byl s produkcí 137 000 aut nejúspěšnějším měsícem roku. Růst táhla Škoda Auto, která zvýšila výrobu o 3,7 % na 736 436 vozů. V kolínské TPCA produkce stoupla o 9,5 % na 176 873 aut. Naopak Hyundai v Nošovicích zaznamenal pokles o 6,2 % na 282 350 vozů. Zatímco tuzemský prodej domácích značek klesl o 1,5 % na 93 275 vozů, export se zvýšil o 2,3 % na 1,106 milionu automobilů.

16/11/2018
Tiskové zprávy

Reakce AutoSAP na včerejší hlasování EP o snižování emisí CO2 z nákladních automobilů

Výsledek včerejšího hlasování o pozici Evropského parlamentu k návrhu nařízení, které stanoví emisní normy (CO2) pro nová těžká užitková vozidla, nereflektuje komplexnost tohoto segmentu ekonomiky a jeho reálné možnosti v rámci vývoje a produkčních cyklů. Nehledí také na řadu nedořešených problémů, jako jsou adekvátní a čisté energetické zdroje, nutnost kompletně vybudovat dobíjecí infrastrukturu, či již vložené investice do jiných alternativních paliv.

29/10/2018
Tiskové zprávy

Výroba aut v Česku už letos přesáhla milion

Produkce osobních aut v Česku za tři čtvrtletí meziročně vzrostla o 0,6 % na 1,06 milionu kusů. Většina šla na export, který se zvýšil na 978 468 vozů. Podle prezidenta sdružení Bohdana Wojnara výroba za celý letošní rok proti loňsku vzroste, ale jen mírně o jednotky procent. „Je to dáno mimo jiné tím, že automobilky jedou na hranici svých kapacit. Produkci ovlivňuje i náběh nových modelů a také situace na trhu práce,“ řekl na začátku října na autosalonu v Paříži.

15/10/2018
Tiskové zprávy

One Pager: Dosavadní výsledky jednání o emisních limitech CO2

Na úrovni Evropské unie se v současné době projednává nastavení emisních limitů pro osobní automobily (OA), dodávky (LUV) a nákladní automobily (NA) pro následující desetiletí. Po schválení budou nové emisní limity závazné pro všechna nová vozidla registrovaná v EU. Níže naleznete přehled dosavadních výsledků jednání v hlavních parametrech, nejde ještě o konečné hodnoty. AutoSAP je v intenzivním kontaktu s rozhodujícími aktéry v tuzemsku i v Bruselu, aby finálně dojednaný text neohrozil budoucí konkurenceschopnost a prosperitu českého automobilového průmyslu.

Novinky

23/05/2018
Novinky

Konference E-mobilita, TELČ

AutoSAP uspořádal na jaře roku 2018 svoji první velkou konferenci o nástupu E-mobility a jejích dopadech zejména do dodavatelských řetězců. Diskutovány byly i další souvislosti elektromobility v ČR a ve světě.

03/04/2018
Novinky

V4 Automotive Summit v Praze

Největším mezinárodním setkáním k budoucnosti autoprůmyslu ve střední Evropě, byl pražský V4 Automotive Summit, který v dubnu 2018 uspořádal AutoSAP s cílem společně a jasně deklarovat stanoviska týkající se připravované regulace emisí CO2 zejména z osobních automobilů.

20/12/2017
Novinky

V Průhonicích jednala 89. valná hromada AutoSAP

Valná hromada AutoSAP roku 2017 se už tradičně konala v prosinci v Průhonicích u Prahy. Tentokrát se kromě obvyklé agendy diskutovalo o hlavních trendech autoprůmyslu a o technickém vzdělávání.

03/11/2017
Novinky

Konference „Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a střední Evropě”

Letošní konference o budoucnosti autoprůmyslu se soustředila zejména na nové trendy odvětví. S prezentacemi i v diskuzi se vyjádřili klíčoví představitelé členských firem AutoSAP.

20/10/2017
Novinky

Podpis Memoranda o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček a prezident AutoSAP Bohdan Wojnar podepsali za účasti premiéra Bohuslava Sobotky na Úřadu vlády 11. října 2017 Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice.

25/06/2017
Novinky

Budoucnost autoprůmyslu v ČR – Výroční tisková konference AutoSAP 2017

Prezident Sdružení automobilového průmyslu v České republice Bohdan Wojnar a další členové představenstva AutoSAP se na Výroční tiskové konferenci AutoSAP dne 6. června 2017 v Praze přihlásili k tématům budoucnosti autoprůmyslu ve Střední Evropě.